HardZoneGaming
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Jocuri, Noutati, Stiri, Muzica, Filme, Coduri Counter Strike, Programe
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiUltima zi a internetului amanata Cooltext655354562ÎnregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 Ultima zi a internetului amanata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
X-tech
X-tech
Administrator
Administrator

Mesaje : 833
Puncte : 2591
Reputatie : 7
Data de inscriere : 23/12/2011
Varsta : 27
Localizare : Fetesti

Ultima zi a internetului amanata Empty
MesajSubiect: Ultima zi a internetului amanata   Ultima zi a internetului amanata Icon_minitimeDum Apr 01, 2012 4:12 am

Ultima zi a internetului amanata Anonymous1-200x112
Tocmai cand ma pregateam pentru inchiderea netului, dandu-mi jos filmele: 2012 si Armageddon, speriat ca baietii de la Anonymus isi vor pune in practica anuntatul plan prin care toti urma sa trecem la epoca de piatra, am aflat de pe Twitter ca dracul n-ar fi atat de negru si nici Anonimii asa de suparati. Anuntata cu mare tam-tam operatiunea Blackout trebuia sa fie ceva de genul: “Operatiunea “BLACKOUT” este initiata de faimosii Anonymus. Ce reprezinta ? In primul rand este un protest la adresa organismelor care controleaza libertatea oamenilor la orice nivel si in special fata de proiectul SOPA, dispersarea mişcării „Ocupă Wall Street” şi puterea nelimitată a bancherilor Ce presupune ? Grupul de hacking Anonymus intenţionează să atace 13 servere de bază ale internetului prin dezactivarea marilor servere DNS. Fara acestea traficul pe internet nu va permite accesul la site-uri, desi in principiu internetul va functiona. Tipul de atac generat de gruparea de hakeri se bazeaza pe DDOS (distributed denial of service),adica suprasolicitarea unui server pana cand acesta cedeaza.” si a fasait intr-un fel mioritic. Eu va las caci pana sa inchida Anonimii internetul, administratorul de bloc ne ameninta cu inchiderea apei calde si mai vreau sa prind o ultima baie inainte sa vad filmele cu sfarsitul lumii.
Sus In jos
https://hardzonegaming.forumgratuit.ro
 

Ultima zi a internetului amanata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
HardZoneGaming :: Stiri/News Zone :: Stiri/News-